«Լուրջ հետևանքներ կունենա». Իրանից արձագանքել են Թրամփին
Իրանում արձագանքել են Թրամփի այն հայտարարություններին, որով հութիների հետագա հարձակումների ամբողջ պատասխանատվությունը ընկնելու է երկրի վրա։
Իրանը հերքել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի մեղադրանքներն ու սպառնալիքները Թեհրանի հասցեին՝ կապված Եմենում տիրող իրավիճակի հետ: Այս մասին ասվում է Իրանի կողմից ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհուրդ ուղարկված նամակում։
Նամակում Իրանը հայտարարել է, որ «ցանկացած ագրեսիվ գործողություն լուրջ հետևանքներ կունենա»: Իրանի պաշտոնական IRNA լրատվական գործակալության հաղորդագրության համաձայն՝ ՄԱԿ-ում Իրանի մշտական ներկայացուցիչ Ամիր Սաիդ Իրավանին Անվտանգության խորհրդին ուղղված իր նամակում ընդգծել է, որ Թեհրանը վճռականորեն մերժում և դատապարտում է ամերիկացի պաշտոնյաների, այդ թվում՝ անձամբ Թրամփի «անխոհեմ և սադրիչ» հայտարարությունները:
Նամակում նշվում է, որ «ցանկացած ագրեսիվ գործողություն սարսափելի հետևանքներ կունենա, և դրա ողջ պատասխանատվությունը կընկնի ԱՄՆ-ի վրա»:

В Иране отреагировали на заявления Трампа о том, что вся ответственность за дальнейшие нападения хуситов ляжет на эту страну.
Иран опроверг обвинения и угрозы президента США Дональда Трампа в адрес Тегерана в связи с ситуацией в Йемене. Об этом говорится в письме, направленном Ираном в Совет Безопасности ООН.
В письме Иран заявил, что «любые агрессивные действия будут иметь серьезные последствия». Согласно сообщению официального иранского информационного агентства IRNA, постоянный представитель Ирана при ООН Амир Саид Иравани в своем письме Совету Безопасности подчеркнул, что Тегеран решительно отвергает и осуждает «безрассудные и провокационные» заявления американских официальных лиц, включая самого Трампа.
В письме отмечается, что «любые агрессивные действия приведут к ужасающим последствиям, и вся ответственность за это ляжет на США».