«Լուրջ հետևանքներ կունենա». Իրանից արձագանքել են Թրամփին
Իրանում արձագանքել են Թրամփի այն հայտարարություններին, որով հութիների հետագա հարձակումների ամբողջ պատասխանատվությունը ընկնելու է երկրի վրա։
Իրանը հերքել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի մեղադրանքներն ու սպառնալիքները Թեհրանի հասցեին՝ կապված Եմենում տիրող իրավիճակի հետ: Այս մասին ասվում է Իրանի կողմից ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհուրդ ուղարկված նամակում։
Նամակում Իրանը հայտարարել է, որ «ցանկացած ագրեսիվ գործողություն լուրջ հետևանքներ կունենա»: Իրանի պաշտոնական IRNA լրատվական գործակալության հաղորդագրության համաձայն՝ ՄԱԿ-ում Իրանի մշտական ներկայացուցիչ Ամիր Սաիդ Իրավանին Անվտանգության խորհրդին ուղղված իր նամակում ընդգծել է, որ Թեհրանը վճռականորեն մերժում և դատապարտում է ամերիկացի պաշտոնյաների, այդ թվում՝ անձամբ Թրամփի «անխոհեմ և սադրիչ» հայտարարությունները:
Նամակում նշվում է, որ «ցանկացած ագրեսիվ գործողություն սարսափելի հետևանքներ կունենա, և դրա ողջ պատասխանատվությունը կընկնի ԱՄՆ-ի վրա»:

"There will be serious consequences": Iran responds to Trump
Iran has responded to Trump's statements that the country will bear full responsibility for further attacks by the Houthis.
Iran has denied US President Donald Trump's accusations and threats against Tehran over the situation in Yemen, according to a letter sent by Iran to the UN Security Council.
In the letter, Iran stated that "any aggressive action will have serious consequences." According to the official IRNA news agency, Iran's permanent representative to the UN, Amir Saeed Eravani, stressed in his letter to the Security Council that Tehran resolutely rejects and condemns the "reckless and provocative" statements of American officials, including Trump himself.
The letter states that "any aggressive action will have dire consequences, and full responsibility for it will fall on the US."