Մենք հավատում ենք, որ պատերազմը կավարտվի այս տարի. Սբիգա
Ուկրաինայի իշխանությունները կարծում են, որ պատերազմը կարող է ավարտվել 2025 թվականին, և ցանկանում են, որ այն տեղի ունենա հենց այս տարի։ Այս մասին Firstpost հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում հայտարարել է Ուկրաինայի արտաքին գործերի նախարար Անդրեյ Սիբիգան։
«Մենք հավատում ենք, որ պատերազմը կավարտվի այս տարի, մենք իսկապես ցանկանում ենք, որ պատերազմն ավարտվի այս տարի։ Մեզ բոլորիս միավորում է այս ռազմավարական նպատակը՝ հասնել արդար, համապարփակ և հարատև խաղաղության»,- հայտարարել է նա։
Ըստ արտգործնախարարի՝ Ուկրաինան աջակցում է հրադադարի մասին ԱՄՆ-ի առաջարկին։ «Մենք ակնկալում ենք, որ Ռուսաստանը կընդունի անվերապահ հրադադարի առաջարկը։ Դա հսկայական քայլ կլինի այս խաղաղությունը ավելի մոտեցնելու համար», - հավելել է Ուկրաինայի ԱԳ նախարարը:

We believe the war will end this year. Sybiha
The Ukrainian authorities believe the war can end in 2025 and want it to happen this year, as the Minister of Foreign Affairs of Ukraine, Andrii Sybiha, stated in an interview with the Firstpost TV channel.
"We believe the war will end this year; we want the war to end this year. We are all united by this strategic goal—to achieve a just, comprehensive, and lasting peace," he said.
According to the foreign minister, Ukraine supports the US proposal for a ceasefire. "We expect that Russia will accept the proposal for an unconditional ceasefire. This will be a huge step towards bringing this peace closer," the Ukrainian foreign minister added.