Թրամփի հրամանով՝ Քենեդու սպանությանը վերաբերվող 80 000 էջ փաստաթուղթ կհրապարակվի
Նախագահ Դոնալդ Թրամփը Քենեդու կենտրոնում լրագրողներին հայտնել է, որ նախատեսում է արդեն այսօր հրապարակել Ջոն Քենեդու սպանությանը վերաբերվող չխմբագրված փաստաթղթեր՝ հետևելով նախընտրական վաղեմի խոստմանը:
«Մենք վաղը կհայտարարենք և կտանք Քենեդու վերաբերվող բոլոր ֆայլերը, մարդիկ տասնամյակներ սպասել են դրան։ Այն կհրապարակվի վաղը», - ասել է Թրամփը:
Նախագահը հայտնել է, որ փաստաթղթերը չեն խմբագրվի.
«Մենք ունենք հսկայական քանակությամբ փաստաթուղթ, դուք ստիպված կլինեք շատ կարդալ: Ես չեմ հավատում, որ մենք պատրաստվում ենք ինչ - որ բան խմբագրել, ես ասացի պարզապես մի խմբագրեք, դուք չեք կարող խմբագրել։ Բայց մենք պատրաստվում ենք հրապարակել JFK - ի դոսյեն, և դա կլինի վաղը», - ընդգծել է նա:

Trump ordered release of 80,000 pages of documents related to Kennedy's assassination
President Donald Trump told reporters at the Kennedy Center that he plans to release the unredacted files on the assassination of John F. Kennedy today, following through on a long-held campaign promise.
"We're going to announce tomorrow and release all the files on Kennedy; people have been waiting for decades for this. It's going to be released tomorrow," Trump said.
The president said the files would not be redacted.
"We have many documents; you'll have to read a lot. I don't believe we'll redact anything; I just said don't redact anything; you can't redact anything. But we will release the JFK file, which will happen tomorrow," he said.