ՀԱՄԱՍ-ի հինգ բարձրաստիճան պաշտոնյա է սպանվել
Գազայի հատվածում իսրայելական հարվածների հետևանքով ՀԱՄԱՍ-ի հինգ բարձրաստիճան պաշտոնյա է զոհվել։ ՀԱՄԱՍ-ի հինգ բարձրաստիճան անդամներ, ենթադրաբար, սպանվել են Գազայի հատվածում Իսրայելի պաշտպանության բանակի հարվածների ժամանակ, երեքշաբթի հայտնել են իսրայելական և արաբական լրատվամիջոցները՝ վկայակոչելով պաղեստինյան աղբյուրները:
Երկուշաբթի գիշերը Իսրայելի պաշտպանության բանակը սկսել է հարվածներ հասցնել Գազայի հատվածին, ինչը, ըստ վարչապետի գրասենյակի, պատասխան է ՀԱՄԱՍ-ի կողմից Գազայում դեռևս պահվող պատանդներին ազատելու մերժմանը:
Sky New Arabia-ն հաղորդում են, որ զոհերի թվում են ՀԱՄԱՍ-ի հինգ պաշտոնյա և նրանց թվում են եղել ՀԱՄԱՍ-ի ներքին գործերի նախարարության գլխավոր տնօրեն Մահմուդ Աբու Վաթֆան, ՀԱՄԱՍ-ի քաղաքական բյուրոյի անդամ Աբու Օբեյդա Մուհամմադ ալ-Ջամասին, Համասի քաղաքական բյուրոյի անդամ Իսամ ալ-Դաալիսը և Բահջաթ Աբու Սուլթանը, ով պատասխանատու է եղել ՀԱՄԱՍ-ի ներքին անվտանգության ապարատի համար։

Five senior Hamas officials killed
Five senior Hamas officials have been killed in Israeli strikes in the Gaza Strip. Five senior Hamas figures were reportedly killed in Israeli airstrikes in the Gaza Strip, Israeli and Arab media reported Tuesday, citing Palestinian sources.
The Israeli army began airstrikes in the Gaza Strip on Monday night, in what the prime minister’s office said was a response to Hamas’s refusal to release hostages still being held in Gaza.
Sky New Arabia reported that five Hamas officials were among the dead, including Mahmoud Abu Watfa, director general of Hamas’s interior ministry; Abu Obeida Muhammad al-Jamasi, a member of Hamas’s political bureau; Issam al-Daalis, a member of Hamas’s political bureau; and Bahjat Abu Sultan, who was in charge of Hamas’s internal security apparatus.