Բրիտանիան պատրաստ է խաղաղապահներ տեղակայել Ուկրաինայում
The Times պարբերականը գրում է, որ Բրիտանիան պատրաստ է խաղաղապահներ տեղակայել Ուկրաինայում այնքան ժամանակ, որքան անհրաժեշտ է։ Ըստ հրատարակության աղբյուրի՝ «սա երկարաժամկետ պարտավորություն կլինի, խոսքը տարիների մասին է»։
Մի քանի երկրներ, այդ թվում՝ Միացյալ Թագավորությունը, Ֆրանսիան, Թուրքիան, Կանադան և Ավստրալիան, քննարկում են Ուկրաինա մինչև 30 հազար զինվորական ուղարկելու ծրագրերը։ Մյուս երկրները պատրաստ են օգնել զենքի և լոգիստիկայի հարցում։
The Times-ի մեկ այլ հրապարակմամբ հայտնել էր, որ վարչապետ Քիր Սթարմերը շաբաթ օրը՝ մարտի 15-ին, այսպես կոչված «կամավորների կոալիցիայի» առցանց հանդիպման ժամանակ խոսել էր Ուկրաինա որպես խաղաղապահ ավելի քան 10,000 զինվորական տեղակայելու պլանների մասին։

Britain ready to deploy peacekeepers to Ukraine
The Times newspaper writes that Britain is ready to deploy peacekeepers in Ukraine for as long as necessary. According to the publication's source, "This will be a long-term commitment; we are talking about years."
Several countries, including the United Kingdom, France, Turkey, Canada, and Australia, are discussing plans to send up to 30,000 soldiers to Ukraine. Other countries are ready to help with weapons and logistics.
Another publication of The Times reported that Prime Minister Keir Starmer spoke on Saturday, March 15, at an online meeting of the so-called "coalition of the willing" about plans to deploy more than 10,000 soldiers to Ukraine as peacekeepers.