«Իրանի համար հետևանքները սարսափելի են լինելու»․ Թրամփ
Հութիների կողմից իրականացված հարյուրավոր հարձակումները սկիզբ են առնում և ստեղծվում են Իրանի կողմից, այս մասին սոցցանցի իր էջում գրել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
«Թող ոչ ոք չսխալվի։ Հութիների կողմից ցանկացած հետագա հարձակում կամ պատասխան գործողություն կընդունվի մեծ ուժով, և երաշխիք չկա, որ այդ ուժը այդքանով կան կառնի»,- գրել է նա:
ԱՄՆ նախագահի խոսքով՝ «Իրանը ներկայացվում է որպես ավազակ ահաբեկիչների «անմեղ զոհ», որի նկատմամբ կորցրել է վերահսկողությունը։
«Ամեն քայլ թելադրում են, զենք տալիս, փող ու բարձր տեխնոլոգիական զինտեխնիկա ու նույնիսկ, այսպես ասած, «հետախուզություն» են մատակարարում։ Այսուհետ հութիների կողմից արձակված յուրաքանչյուր կրակոց կդիտարկվի որպես Իրանի ղեկավարության կողմից և Իրանի զենքից արձակված։ Իրանն է կրելու պատասխանատվությունն ու հետևանքները, որոնք սարսափելի են լինելու»,- գրել է Թրամփը։

"The consequences for Iran will be terrible." Trump
The hundreds of attacks carried out by the Houthis are being initiated and orchestrated by Iran, US President Donald Trump wrote on his social media page.
“Make no mistake. Any further attack or retaliation by the Houthis will be met with great force, and there is no guarantee that that force will be met with that much force,” he wrote.
According to the US president, “Iran is being portrayed as the ‘innocent victim’ of thugs who have lost control of them.”
“They are directing every step, providing weapons, money, high-tech military equipment, and even, so to speak, ‘intelligence.’ From now on, every shot fired by the Houthis will be considered to have been fired by the Iranian leadership and from Iranian weapons. Iran will bear the responsibility and the consequences, which will be terrible,” Trump wrote