ԱՄՆ-ը լքում է միջազգային խումբը
ԱՄՆ-ը լքում է միջազգային խումբը, որը զբաղվում է Ուկրաինայի դեմ ՌԴ հանցագործությունների հետաքննությամբ, գրում է The New York Times-ը։
Ըստ պարբերականի աղբյուրների՝ ակնկալվում է, որ որոշումը կհայտարարվի այսօր՝ էլեկտրոնային փոստով Եվրաջասթի աշխատակիցներին և անդամներին էլփոստով ծանուցման միջոցով։
Պարբերականը հայտնում է, որ այդ խումբը ստեղծվել է Ռուսաստանի ղեկավարությանը, ինչպես նաև նրա դաշնակիցներին Բելառուսում, Հյուսիսային Կորեայում և Իրանում պատասխանատվության ենթարկելու համար՝ այլ պետությունների ինքնիշխանությունը խախտող և ինքնապաշտպանության իրավունքի հետ կապ չունեցող ագրեսիայի համար:

The United States is leaving the international group
The United States is leaving the international group investigating Russian crimes against Ukraine, The New York Times reports.
According to newspaper sources, the decision is expected to be announced today via email notification to Eurojust employees and members.
The newspaper reports that the group was created to hold the Russian leadership, as well as its allies in Belarus, North Korea, and Iran, accountable for aggression that violates the sovereignty of other states and is not related to the right of self-defense.