«Պատմական փաստաթղթի ստորագրումը կարևոր քայլ է»․ Ղազախստանի ԱԳՆ
Ղազախստանը ողջունում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրի նախագծի տեքստի շուրջ բանակցությունների ավարտը։ Այս մասին տեղեկացնում է երկրի ԱԳՆ-ն։
«Վստահ ենք, որ այս պատմական փաստաթղթի ստորագրումը կարևոր քայլ կլինի երկու երկրների միջև հարաբերությունների կարգավորման, ինչպես նաև տարածաշրջանում կայունության, անվտանգության և բարգավաճման ապահովման ուղղությամբ։
Ղազախստանը վերահաստատում է իր աջակցությունը երկու երկրների միջև կառուցողական երկխոսությունը շարունակելուն ուղղված ջանքերին՝ նպատակ ունենալով հաստատել կայուն խաղաղություն»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

«Подписание исторического документа — важный шаг». Министерство иностранных дел Казахстана
Казахстан приветствует завершение переговоров по тексту проекта мирного соглашения между Арменией и Азербайджаном. Об этом сообщил МИД страны.
«Мы уверены, что подписание этого исторического документа станет важным шагом на пути к нормализации отношений между двумя странами, а также обеспечению стабильности, безопасности и процветания в регионе».
«Казахстан подтверждает свою поддержку усилиям по продолжению конструктивного диалога между двумя странами, направленного на установление устойчивого мира», — говорится в заявлении.