«Պատմական փաստաթղթի ստորագրումը կարևոր քայլ է»․ Ղազախստանի ԱԳՆ
Ղազախստանը ողջունում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրի նախագծի տեքստի շուրջ բանակցությունների ավարտը։ Այս մասին տեղեկացնում է երկրի ԱԳՆ-ն։
«Վստահ ենք, որ այս պատմական փաստաթղթի ստորագրումը կարևոր քայլ կլինի երկու երկրների միջև հարաբերությունների կարգավորման, ինչպես նաև տարածաշրջանում կայունության, անվտանգության և բարգավաճման ապահովման ուղղությամբ։
Ղազախստանը վերահաստատում է իր աջակցությունը երկու երկրների միջև կառուցողական երկխոսությունը շարունակելուն ուղղված ջանքերին՝ նպատակ ունենալով հաստատել կայուն խաղաղություն»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

"Signing of a historical document is an important step." Kazakh Foreign Ministry
Kazakhstan's Foreign Ministry reports that negotiations on the draft text of the peace agreement between Armenia and Azerbaijan have concluded.
"We are confident that the signing of this historic document will be an essential step towards normalizing relations between the two countries and ensuring stability, security, and prosperity in the region.
The statement says Kazakhstan "reaffirms its support for efforts to continue the constructive dialogue between the two countries to establish lasting peace. "