Ռուսաստանը չի ցանկանում ժամանակավոր հրադադար, նա շահագրգռված է երկարաժամկետ կարգավորմամբ. այս մասին այսօր հայտարարել է ՌԴ նախագահի արտաքին քաղաքականության հարցերով օգնական Յուրի Ուշակովը։
«Ժամանակավոր հրադադարը հեռու է երկարաժամկետ կարգավորումից, որը հաշվի է առնում Ռուսաստանի շահերը»,- նշել է նախագահի օգնականը՝ հավելելով,- «Խաղաղության իմիտացիա ոչ մեկին պետք չէ»։
Նրա խոսքով՝ Ուկրաինայում առաջարկվող ժամանակավոր զինադադարը ոչ այլ ինչ է, քան ուկրաինացի զինվորականների համար ժամանակավոր հանգիստ։
Օլգա Սկաբեևայի հետ հարցազրույցում Ուշակովը հայտնել է, որ Մայք Ուոլցը երեկ զանգահարել է իրեն և պատմել Կիևի հետ պայմանավորվածությունների մասին։

Russia does not want a temporary ceasefire; it is interested in a long-term settlement, as the Russian President’s aide for foreign policy, Yuri Ushakov, stated today.
“A temporary ceasefire is far from a long-term settlement that considers Russia’s interests,” the presidential aide noted, adding, “Nobody needs an imitation of peace.”
According to him, the proposed temporary ceasefire in Ukraine is a temporary rest for the Ukrainian military.
In an interview with Olga Skabeeva, Ushakov said that Mike Waltz called him yesterday and told him about the agreements with Kyiv.