Ադրբեջանը չեղարկել է նաև Reuters-ի հավատարմագրումը
Reuters-ում աշխատող երկու ազատ լրագրողներ այլևս հավատարմագրում չունեն Ադրբեջանում, հայտնել են գործակալության գրասենյակից։
Գրասենյակը նշել է, որ Ադրբեջանի կառավարության նոր քաղաքականության համաձայն՝ յուրաքանչյուր օտարերկրյա լրատվամիջոցի տրվում է միայն մեկ հավատարմագրում։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Ադրբեջանում Bloomberg-ի հավատարմագրումը չեղարկվել է։ Հիշեցնենք, որ այս տարվա փետրվարին ավելի վաղ չեղարկվել էին BBC-ի և Sputnik-ի ներկայացուցչությունները Ադրբեջանում, ինչպես նաև «Ամերիկայի ձայն» ռադիոկայանի թղթակցային հավատարմագրումը։

Azerbaijan also revoked Reuters' accreditation
The agency's office said two freelance journalists working for Reuters no longer have accreditation in Azerbaijan.
The office noted that, under the Azerbaijani government's new policy, each foreign media outlet is issued only one accreditation.
It was previously reported that Bloomberg's accreditation in Azerbaijan had been revoked. Recall that earlier in February this year, the BBC and Sputnik representations in Azerbaijan and the correspondent accreditation of the Voice of America radio station were revoked.