«Խաղաղության համաձայնագրի տեքստի բանակցություններն ավարտված են». Բայրամով
«Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության համաձայնագրի տեքստի շուրջ բանակցային գործընթացն արդեն ավարտված է». հայտարարել է Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը։
Լրագրողների հետ զրույցում նա նշել է, թե Հայաստանն արդեն տեղեկացրել է մնացած վերջին երկու կետերի ընդունման մասին. ▫️Հայաստանն ընդունել է համաձայնագրի վերջին երկու չհամաձայնեցված կետերի վերաբերյալ ադրբեջանական կողմի առաջարկները»,- ասել է նա:
«Տեքստի վրա աշխատանքն ավարտվել է»,- հայտարարել է Բայրամովը՝ հավելելով,- «Հաջորդիվ Բաքուն սպասում է, որ Հայաստանը փոփոխություններ կանի իր Սահմանադրության մեջ»:
Բայրամովը նաև հայտարարել է. «Այժմ Հայաստանը պետք է հրաժարվի տարածքային պահանջներից և պետք է լուծարվեն Մինսկի խմբի մնացորդները»։

"Negotiations on the text of the peace agreement are complete." Bayramov
The negotiation process on the text of the peace agreement between Azerbaijan and Armenia has already been completed,” Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov said.
Speaking to reporters, he noted that Armenia has already notified the adoption of the last two remaining points. "Armenia has accepted the proposals of the Azerbaijani side on the previous two unagreed points of the agreement,” he said.
The work on the text has been completed,” Bayramov said, adding, “Next, Baku expects Armenia to make changes to its Constitution.”
Bayramov also said: “Now Armenia must abandon territorial claims, and the remnants of the Minsk Group must be dissolved.”