Նարիշկինը հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ ԿՀՎ տնօրենի հետ
ՌԴ արտաքին հետախուզության ծառայության տնօրեն Սերգեյ Նարիշկինը հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ ԿՀՎ տնօրեն Ջոն Ռեթքլիֆի հետ: Զրույցի ընթացքում քննարկվել են ընդհանուր հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում երկու երկրների հատուկ ծառայությունների փոխգործակցության և ճգնաժամային իրավիճակների կարգավորման հարցեր։
«2025 թվականի մարտի 11-ին հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել Ռուսաստանի ԱՀԾ տնօրեն Սերգեյ Նարիշկինի և ԱՄՆ ԿՀՎ ղեկավար Ջոն Ռաթքլիֆի միջև։ Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ԱՀԾ և ԿՀՎ տնօրենների միջև կանոնավոր շփումների վերաբերյալ՝ միջազգային կայունության և անվտանգության ապահովմանն աջակցելու, ինչպես նաև Մոսկվայի և Վաշինգտոնի միջև առճակատման նվազեցման նպատակով», - ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Naryshkin had a telephone conversation with the US CIA director
The Director of the Russian Foreign Intelligence Service, Sergey Naryshkin, telephoned the Director of the US Central Intelligence Agency, John Ratcliffe. During the conversation, issues of cooperation between the two special services in areas of common interest and the resolution of crisis situations were discussed.
"On March 11, 2025, a telephone conversation occurred between the Russian Foreign Intelligence Service Director, Sergey Naryshkin, and the Director of the US Central Intelligence Agency, John Ratcliffe. An agreement was reached on regular contacts between the Directors of the Foreign Intelligence Service and the CIA to support international stability and security, as well as to reduce confrontation between Moscow and Washington," the statement said.