Պուտինն անիրատեսական պահանջներ է ներկայացնում. Bloomberg
Պուտինը միտումնավոր անիրատեսական պահանջներ է ներկայացնում Ուկրաինային՝ իմանալով, որ Կիևը չի ընդունի դրանք. գրում է Bloomberg-ը։
Լրատվամիջոցը, վկայակոչելով արևմտյան անվտանգության ծառայություններին, նշում է՝ Պուտինը միտումնավոր առաջարկում է մաքսիմալիստական ​​պայմաններ, որոնք անընդունելի են Ուկրաինայի և Եվրոպայի համար՝ օգտագործելով դրանք որպես մարտավարական քայլ պատերազմի ավարտի բանակցություններից առաջ:
Գործակալությունը գրում է, որ Կրեմլի ղեկավարը մտադիր չէ զիջել տարածքների, խաղաղապահների ու Ուկրաինայի չեզոք կարգավիճակի հարցերում, իսկ հրաժարվելու դեպքում պատրաստ է շարունակել պատերազմը։
Նշվում է նաև, որ այս մոտեցումը կասկածի տակ է դնում Պուտինի իրական շահագրգռվածությունը պատերազմի դադարեցման հարցում և հակասում է Թրամփի դիրքորոշմանը, ով պնդում է, որ ՌԴ նախագահը խաղաղություն է ցանկանում։

Putin is making unrealistic demands: Bloomberg
Bloomberg writes, "Putin is deliberately making unrealistic demands on Ukraine, knowing that Kyiv will not accept them.
The media outlet, citing Western security services, notes that Putin is deliberately offering maximalist conditions that are unacceptable to Ukraine and Europe, using them as a tactical move before negotiations to end the war.
The agency writes that the Kremlin leader does not intend to make concessions on the issues of territories, peacekeepers, and Ukraine's neutral status. If they refuse, he is ready to continue the war.
It is also noted that this approach calls into question Putin's genuine interest in ending the war and contradicts Trump's position, who claims that the Russian president wants peace.