Հայտնի է՝ ովքեր են հարձակվել «X»-ի վրա
«Dark Storm Team» հաքերային խումբն իր վրա է վերցրել Իլոն Մասկին պատկանող «X» (նախկինում Twitter) սոցիալական ցանցի վրա հարձակման պատասխանատվությունը. այս մասին գրում է ամերիկյան Newsweek պարբերականը։
Հաքերային խմբավորումը հիմնադրվել է 2023 թվականին։ Որպես իր «զոհ», խումբն ընտրում է այն կազմակերպություններին, որոնք Պաղեստինի հետ ռազմական հակամարտությունում աջակցում են Իսրայելին:
Զանգվածային DDoS հարձակումը տեղի է ունեցել երկուշաբթի, մարտի 10-ին: Սոցիալական ցանցի կայքը և հավելվածը չեն աշխատել ավելի քան 4 ժամ: Որոշ ժամանակ անց Dark Storm Team-ը Telegram-ի իրենց ալիքում հայտարարել է, որ հենց իրենց հաքերներն են հարձակվել պլատֆորմի վրա:
Ինքը՝ Էլոն Մասկը, հայտարարել է, որ հարթակի վրա կիբերհարձակման մեջ ներգրավված են եղել ուկրաինական IP հասցեները։ Գործարարի կարծիքով՝ դրան կարող էին մասնակցած լինել «համակարգված խումբ կամ մի ամբողջ պետություն»։

It is known who attacked "X"
The hacker group Dark Storm Team has claimed responsibility for the attack on the social network X (formerly Twitter) owned by Elon Musk, according to the American magazine Newsweek.
The hacker group was founded in 2023. As its “victims,” the group chooses organizations that support Israel in the military conflict with Palestine.
The massive DDoS attack took place on Monday, March 10. The social network's website and application did not work for more than four hours. After some time, the Dark Storm Team announced on their Telegram channel that their hackers had attacked the platform.
Elon Musk himself announced that Ukrainian IP addresses were involved in the cyberattack on the platform. According to the businessman, “a coordinated group or an entire state” could have participated.