Գիշերը Ռուսաստանի տարածքում ուկրաինական 337 ԱԹՍ է խոցվել
ՌԴ ՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել, որտեղ նշել է, որ երկիրը անցած գիշեր ուկրաինական անօդաչուների զանգվածային հարձակման է ենթարկվել։
Ըստ հաղորդագրության՝ ոչնչացվել է 337 անօդաչու թռչող սարք։ Դրանցից 91 ուկրաինական ԱԹՍ վնասազերծվել է Մոսկվայի մարզի տարածքում, 126-ը՝ Կուրսկի մարզում, 38-ը՝ Բրյանսկի մարզում, 25-ը՝ Բելգորոդի մարզում, 22-ը՝ Ռյազանի մարզում և 10-ը՝ Կալուգայի մարզում: Եվս ութ ուկրաինական անօդաչու թռչող սարք վնասազերծվել է Լիպեցկի և Օրյոլի շրջանների, վեցը՝ Վորոնեժի և երեքը՝ Նիժնի Նովգորոդի շրջանների վրա. հայտնել է պաշտպանության նախարարությունը։

The Russian Defense Ministry has issued a statement saying that the country was subjected to a massive attack by Ukrainian drones last night.
According to the statement, 337 drones were destroyed. Of these, 91 Ukrainian drones were neutralized in the Moscow region, 126 in the Kursk region, 38 in the Bryansk region, 25 in the Belgorod region, 22 in the Ryazan region, and 10 in the Kaluga region. The Defense Ministry said another eight Ukrainian drones were neutralized in the Lipetsk and Oryol regions, six in the Voronezh region, and three in the Nizhny Novgorod region.