«Մոսկվան չի հանդուրժի». ՌԴ ԱԳՆ
ՌԴ ԱԾ-ն Միացյալ Թագավորության դեսպանատան աշխատակիցների հավատարմագրումը հետկանչելու մասին հայտարարություն է տարածել։
Նշելով, ՄԹ դեսպանատան ներկայացուցիչը կանչվել է արտաքին քաղաքական գերատեսչություն, ԱԳՆ-ից հայտնել են. «Մոսկվան չի հանդուրժի Մեծ Բրիտանիայի հատուկ ծառայությունների չհայտարարված աշխատակիցների գործունեությունը Ռուսաստանի տարածքում, և որ ՌԴ-ի անզիջում դիրքորոշումն այս հարցում կձևավորվի երկրի ազգային անվտանգության շահերին համապատասխան»։
Ռուսական կողմը, ըստ ԱԳՆ-ի, նախազգուշացրել է, որ եթե Լոնդոնը վիճակը էսկալացնի, պատասխանը կլինի «հայելային» և հավասարապես կտրուկ։

«Москва этого не потерпит». МИД России
МИД РФ опубликовал заявление об отзыве аккредитации сотрудников посольства Соединенного Королевства.
Как указано, представитель посольства Великобритании был вызван в Министерство иностранных дел, где заявили: «Москва не потерпит деятельности незадекларированных сотрудников британских спецслужб на территории России, и бескомпромиссная позиция РФ по этому вопросу будет формироваться в соответствии с интересами национальной безопасности страны».
Российская сторона, по данным МИД, предупредила, что в случае эскалации ситуации со стороны Лондона ответ будет «зеркальным» и столь же решительным.