Գերմանիայի 13 օդանավակայանում գործադուլ է. հազարավոր չվերթներ հետաձգվել են
Այսօր հայտարարված մեկօրյա գործադուլի պատճառով Գերմանիայում հազարավոր չվերթներ հետաձգվել են այնպիսի կենտրոններում, ինչպիսիք են Բեռլինը, Ֆրանկֆուրտը, Դյուսելդորֆը և Մյունխենը:
Գերմանիայի գործադուլը ընդգրկել է 13 օդանավակայան:
Ամբողջ երկրում ավելի քան կես միլիոն մարդ բախվել է ճանապարհորդության ընդհատումների խնդրին:
Կեսգիշերին սկսված 24-ժամյա գործադուլին մասնակցում են օդանավակայանների բյուջետային ոլորտի աշխատակիցները, ինչպես նաև ցամաքային և անվտանգության ծառայությունների աշխատակիցները:
Գերմանիայի ամենածանրաբեռնված Ֆրանկֆուրտի օդանավակայանի օպերատորը հայտարարել է, որ երկուշաբթի այնտեղից ոչ մի ուղևորատար չվերթ չի իրականացվի: Երեքշաբթի հնարավոր են թռիչքների հետաձգումներ և չեղարկումներ: Նախատեսված 1116 չվերթներից, որոնք ժամանում և մեկնում են ըստ չվացուցակի, 1050-ն արդեն չեղարկվել են, և ակնկալվում է, որ դրանց թիվը կավելանա:
Բեռլինի օդանավակայանում չեղյալ են հայտարարվել մեկնման և ժամանման բոլոր կանոնավոր չվերթները, իսկ Համբուրգի օդանավակայանում հայտնել են, որ մեկնումներն անհնար են:

Strike at 13 German airports: Thousands of flights delayed
Thousands of flights in Germany have been canceled in hubs such as Berlin, Frankfurt, Düsseldorf, and Munich due to a one-day strike announced today.
The strike in Germany has affected 13 airports.
Travel disruptions have affected more than half a million people across the country.
The 24-hour strike, which began at midnight, involves airport staff in the budget sector and ground and security staff.
The operator of Frankfurt Airport, Germany's busiest, said no passenger flights would operate from the airport on Monday. Delays and cancellations are possible on Tuesday. Of the 1,116 flights scheduled to arrive and depart on schedule, 1,050 have already been canceled, and the number is expected to rise.
Berlin: All scheduled departure and arrival flights at the airport have been canceled, and Hamburg Airport announced that departures are impossible.