Թրամփը նամակ է ուղարկել Խամենեիին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Fox Business Network-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ ցանկանում է ուղղակի բանակցություններ վարել Իրանի հետ միջուկային համաձայնագրի շուրջ և և արդեն երեկ նամակ է ուղարկել Իրանի գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեիին։
Նախագահը հարցազրույցի ժամանակ հայտնել է, որ իր դիրքորոշումը չի փոխվել, և Իրանը չի կարող միջուկային զենք ունենալ։
«Եթե Իրանը չգնա բանակցությունների, դա նրանց համար շատ տգեղ կլինի։ Իրանը չի կարող միջուկային զենք ունենալ։ Հասանելի այլ տարբերակներ կան», - ասել Է Թրամփը։
«Կարծում եմ՝ նրանք ցանկանում էին ստանալ այդ նամակը: Մյուս այլընտրանքն այն է, որ մենք պետք է ինչ-որ բան անենք, քանի որ դուք չեք կարող թույլ տալ, որ այլ միջուկային զենք լինի»,- ընդգծել է նա։

Trump sent a letter to Khamenei
US President Donald Trump said in an interview with Fox Business Network that he wants to negotiate directly with Iran over the nuclear deal and that he had already sent a letter to Iran's Supreme Leader Ali Khamenei yesterday.
The president said during the interview that his position has not changed and that Iran cannot have nuclear weapons.
"If Iran does not negotiate, it will be ugly for them. Iran cannot have nuclear weapons. There are other options available," Trump said.
"I think they wanted to get that letter. The other alternative is that we have to do something because you cannot allow another nuclear weapon," he stressed.