Նեթանյահուն դժգոհ Է ԱՄՆ-ի և ՀԱՄԱՍ-ի ուղիղ բանակցություններից
Իսրայելը նախապես տեղեկացված չի եղել ԱՄՆ-ի և պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման միջև բանակցությունների մասին, իսկ վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն դժգոհ է, որ նման շփումներ են եղել. հաղորդում են իսրայելական լրատվամիջոցները։
ԱՄՆ բարձրաստիճան պաշտոնյաները չորեքշաբթի երեկոյան բանակցություններ են վարել ՀԱՄԱՍ-ի առաջնորդների հետ, հաղորդում Է Reuters լրատվական գործակալությունը: Քննարկման թեման եղել է հրադադարի երկրորդ փուլին անցումը։
The New York Times-ն էլ, իր հերթին, մեջբերել է անանուն իսրայելցի պաշտոնյայի, ով հայտարարել է, որ Երուսաղեմը նախապես չի տեղեկացվել ԱՄՆ-ի և ՀԱՄԱՍ-ի միջև ուղիղ բանակցությունների մասին, և որ Իսրայելը բանակցությունների մասին իմացել է այլ աղբյուրներից:

Netanyahu unhappy with direct talks between US and Hamas
Israel was not informed in advance about the talks between the United States and the Palestinian Hamas movement, and Prime Minister Benjamin Netanyahu is unhappy that such contacts have taken place, Israeli media reported.
Reuters news agency reported that senior US officials held talks with Hamas leaders on Wednesday evening. The topic of discussion was the transition to the second phase of the ceasefire.
The New York Times, in turn, quoted an unnamed Israeli official who stated that Jerusalem was not informed in advance about the direct talks between the United States and Hamas and that Israel learned about the discussions from other sources.