Ուկրաինան և Չինաստանը գյուղատնտեսության ոլորտում համագործակցությունը կխորացնեն
Ուկրաինան և Չինաստանը համաձայնագիր են ստորագրել դեպի Չինաստան ուկրաինական գյուղատնտեսական ապրանքների արտահանման ցանկն ընդլայնելու մասին: Ասվում է Ուկրաինայի գյուղատնտեսության նախարարութան տարածած հաղորդագրության մեջ։
«Ուկրաինական գյուղատնտեսական ապրանքների արտահանման մեկնարկը չինական շուկա ռազմավարական քայլ է տնտեսության ամրապնդման և մատակարարումների աշխարհագրության ընդլայնման համար։
Չինաստանը գյուղատնտեսական ապրանքների աշխարհի խոշորագույն ներկրողներից մեկն է, և ուկրաինացի արտադրողների համար նոր հնարավորություններ բացելը ոչ միայն կբարձրացնի արտարժույթի եկամուտը, այլև կամրապնդի Ուկրաինան՝ որպես միջազգային շուկայում բարձրորակ գյուղատնտեսական արտադրանքի հուսալի մատակարար»,- նշել է վարչության պետ Վիտալի Կովալը։

Ukraine and China to deepen cooperation in agriculture
In a statement, the Ministry of Agriculture of Ukraine said that Ukraine and China have signed an agreement to expand the list of Ukrainian agricultural exports to China.
"The launch of Ukrainian agricultural exports to the Chinese market is a strategic step to strengthen the economy and expand the geography of supplies.
China is one of the world's largest importers of agricultural products, and opening up new opportunities for Ukrainian producers will not only increase foreign exchange earnings but also strengthen Ukraine as a reliable supplier of high-quality agricultural products on the international market," said Vitaliy Koval, the head of the department.