Միացյալ Թագավորությունը կշարունակի Ուկրաինային հետախուզական տվյալներ տրամադրել
Միացյալ Թագավորությունը կշարունակի Ուկրաինայի հետ կիսվել հետախուզական տվյալներով։ Սակայն Լոնդոնի և այլ եվրոպական երկրների կողմից կառաջարկվեն շատ ավելի սահմանափակ հնարավորություններ, քան ԱՄՆ-ի կողմից էր. այս մասին հաղորդում է բրիտանական The Guardian հեղինակավոր պարբերականը։
Միացյալ Թագավորությունը նույնպես կշարունակի չմշակված տվյալների իր վերլուծությունը, պարզապես չի փոխանցի ԱՄՆ-ի տեղեկատվությունը, որը ձեռք է բերվել երկու երկրների միջև վաղուց հաստատված փոխանակման պայմանավորվածությունների միջոցով:
Նշենք, որ նախօրեին Ֆրանսիան հրապարակավ հայտարարեց, որ կշարունակի հետախուզական տեղեկատվություն տրամադրել Ուկրաինային։ Երկրի զինված ուժերի նախարար Սեբաստիեն Լեկորնյուն ասել էր, որ թեև ԱՄՆ որոշումը կունենա «զգալի գործառնական ազդեցություն», Փարիզը կշարունակի օգնել իր «ինքնիշխան հետախուզության» միջոցով:
Ֆրանսիայի նախարարն ասել է, որ Միացյալ Թագավորության դիրքորոշումն «ավելի բարդ է», քանի որ նրա հետախուզական ապարատը ավելի սերտ կապված է Վաշինգտոնի հետ, թեև բրիտանական աղբյուրներն ընդգծել են, որ Միացյալ Թագավորության և ԱՄՆ-ի միջև եղել է մրցակցության, ինչպես նաև համագործակցության երկար պատմություն:

The United Kingdom will continue to provide intelligence to Ukraine
The authoritative British newspaper The Guardian reports that the United Kingdom will continue to share intelligence with Ukraine. However, London and other European countries will offer much more limited opportunities than the United States.
The United Kingdom will also continue analyzing raw data; it simply will not transfer US information obtained through long-established exchange agreements between the two countries.
It should be noted that France publicly announced yesterday that it will continue to provide intelligence information to Ukraine. The country's armed forces minister, Sébastien Lecornu, said that while the US decision would have "significant operational implications," Paris would continue to help through its "sovereign intelligence."
The French minister said the UK's position was "more complex" because its intelligence apparatus was more closely linked to Washington, although British sources stressed that there was a long history of competition and cooperation between the UK and the US.