Մեր տարածաշրջանում առկա է առաջնորդության համար գլոբալ պայքար
Մեր տարածաշրջանում առկա է առաջնորդության համար գլոբալ պայքար, հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը։
«Մենք չենք կարող իրադարձություններին հետևել տրիբունայից։ Պետք է պատրաստ լինենք ցանկացած սցենարի և տարածաշրջանային իրադարձություններն ուղղորդենք ի շահ մեր երկրի»,- ասել է նա։
Էրդողանը նշել է, որ Թուրքիան այսօր ավելի ուժեղ, ավելի վճռական և շահեկան դիրքերում է՝ իրականացնելու «Թուրքիա առանց ահաբեկչության» նպատակը՝ իր բոլոր դրսևորումներով։
«Այս օրերին, երբ ցեղասպան ցանցը հայտարարում է մեր տարածաշրջանը պառակտելու իր մտադրության մասին, մենք պետք է համապատասխան կերպով սահմանենք մեր քաղաքականությունը»,- ասել է նա։

There is a global struggle for leadership in our region
Turkish President Recep Tayyip Erdogan said there is a global struggle for leadership in our region.
“We cannot watch events from the stands. We must be prepared for any scenario and direct regional developments in the interests of our country,” he said.
Erdogan noted that Turkey is now in a stronger, more determined, and advantageous position to realize the goal of “Turkey without terrorism” in all its manifestations.
“In these days, when the genocidal network declares its intention to divide our region, we must define our policy accordingly,” he said.