Մենք հաջողությամբ ջախջախեցինք վրացական ավազակախմբերին. Տուսկ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Լեհաստանը սկսել է արտաքսել Վրաստանի քաղաքացիներին և այլ օտարերկրացիների, ովքեր երկրում գտնվելու ընթացքում խախտել են օրենքը:
Լեհաստանի վարչապետ Դոնալդ Տուսկն ընդգծել է, որ վրացական խմբավորումները կդառնան առաջնային թիրախ, քանի որ նրանք «շատ ակտիվ են»։
Ըստ Gazeta Prawna-ի տվյալների, Կրակովից մեկնած ինքնաթիռում եղել է Վրաստանի 17 արտաքսվող քաղաքացի։
«Արտաքսումը սկսվել է։ Մենք հաջողությամբ ջախջախեցինք վրացական ավազակախմբերին։ Ոչ թե խոսքեր, այլ գործեր», - գրել է Տուսկը «X»-ի իր էջում՝ տեղադրելով ձերբակալվածներին ուղարկելու կադրերը։
Լեհաստանի սահմանային ծառայությունից հայտնել են, որ արտաքսվածները 24-58 տարեկան տղամարդիկ են: Նրանց թվում կան գողության համար դատապարտված անձինք, ովքեր խախտել են Լեհաստանում գտնվելու կանոնները կամ ապօրինի հատել են պետական սահմանը:
ՆԳՆ տվյալներով՝ անցած տարվա ընթացքում Լեհաստանում Վրաստանի քաղաքացիները ձերբակալվել են 1895 անգամ։ Լեհական բանտերում այս տարվա սկզբին պահվում էր Վրաստանի 322 քաղաքացի։

Poland has begun deporting Georgian citizens and other foreigners who have broken the law while in the country.
Polish Prime Minister Donald Tusk has stressed that Georgian gangs will be a primary target, as they are “very active.”
According to Gazeta Prawna, 17 Georgian citizens were on the plane from Krakow to be deported.
“The deportation has begun. We have successfully crushed Georgian gangs. Not words, but deeds,” Tusk wrote on his “X” page, posting footage of the deportation of the detainees.
The Polish border service said the deportees are men aged 24-58. Among them are people convicted of theft who violated the rules of staying in Poland or illegally crossed the state border.
According to the Ministry of Internal Affairs, Georgian citizens were detained in Poland 1,895 times last year. At the beginning of this year, 322 Georgian citizens were being held in Polish prisons.