Թուրքիան կարող է խաղաղապահ ուղարկել Ուկրաինա. Milliyet
Թուրքիան, հավանաբար, դիտարկում է Ուկրաինա իր խաղաղապահ զորքեր ուղարկելու տարբերակները։ Այս մասին հայտնում է թուրքական Milliyet-ը։
«Ազգային պաշտպանության նախարարության աղբյուրները հայտարարություն են տարածել այն լուրերի առնչությամբ, որ խաղաղապահ ուժերի կազմում թուրքական զորքեր են ուղարկվելու Ուկրաինա»,- գրում է հրատարակությունը։
Հիշեցնենք, որ վերջերս Bloomberg պարբերականը գրել էր, որ Թուրքիան կարող էր իր զինվորականներին ուղարկել Ուկրաինա։  Բայց նրանց զինվորականները չեն մասնակցի ոչ մի խաղաղապահ առաքելության, եթե ներգրավված չլինեն բոլոր խորհրդակցություններին և դրա ձևավորման նախապատրաստական աշխատանքներին:
Նշենք նաև, որ թուրքական ընկերությունները կօգնեն վերականգնել Ուկրաինան։  Երկիրն արդեն Թուրքիային է փոխանցել վերականգնման նախագծերը, որոնք նախատեսված են 2025 թվականին։

Turkish Milliyet reports that Turkey is probably considering options for sending its peacekeeping troops to Ukraine.
"Sources in the Ministry of National Defense have stated news that Turkish troops will be sent to Ukraine as part of the peacekeeping force," the publication writes.
Bloomberg recently wrote that Turkey could send its military to Ukraine. However, Turkey's military will not participate in any peacekeeping mission unless involved in all consultations and preparatory work for its formation.
It should also be noted that Turkish companies will help restore Ukraine. The country has already transferred to Turkey the reconstruction projects planned for 2025.