Թրամփի շրջապատը բանակցություններ է վարել Տիմոշենկոյի և Պորոշենկոյի թիմերի հետ. Politico
Դոնալդ Թրամփի շրջապատի չորս բարձրաստիճան անդամներ գաղտնի բանակցություններ են վարել Վլադիմիր Զելենսկու գլխավոր քաղաքական ընդդիմախոսներից մի քանիսի հետ։ Այս մասին հայտնում է Politico պարբերականը՝ հղում անելով իր աղբյուրներին։
Նրանք բանակցություններ են վարել Յուլիա Տիմոշենկոյի և Պյոտր Պորոշենկոյի կուսակցությունների բարձրաստիճան ներկայացուցիչների հետ։
Ըստ պարբերականի՝ քննարկումները կենտրոնացած են եղել այն բանի վրա, թե արդյոք Ուկրաինան կարող է արագ նախագահական ընտրություններ անցկացնել:
Politico-ի հարցին, թե արդյոք Տիմոշենկոն մասնակցել է ԱՄՆ վարչակազմի անդամների հետ նախագահական ընտրությունների կամ խաղաղ բանակցությունների վերաբերյալ բանակցություններին, նրա խոսնակ Նատալյա Լիսովան ասել է. «Մենք դեռ չենք մեկնաբանի դա»։
Պոռոշենկոյի «Եվրոպական համերաշխություն» կուսակցությունից էլ պարբերականին հայտնել են, որ իրենց նպատակը հետպատերազմյան ազատ և արդար ընտրությունների անցկացումն է։
«Մեր նպատակն է ոչ թե պնդել ընտրություններ ացկացնել, այլ ապահովել ազատ և արդար մրցակցային հետպատերազմյան ընտրություններ մեր երկրում»,- ասել են Պորոշենկոյի թիմից։

Trump's entourage held talks with Tymoshenko and Poroshenko's teams. Politico
Four senior members of Donald Trump’s inner circle have held secret talks with some of Volodymyr Zelensky’s primary political opponents, Politico reported, citing sources.
They have been talking with senior representatives of Yulia Tymoshenko and Petro Poroshenko’s parties.
According to the newspaper, the discussions focused on whether Ukraine can hold early presidential elections.
When asked by Politico whether Tymoshenko has participated in negotiations with members of the US administration regarding the presidential election or peace talks, her spokeswoman Natalya Lysova said: “We will not comment on this yet.”
Poroshenko’s European Solidarity party also told the newspaper that they aim to hold free and fair post-war elections.
“Our goal is not to insist on holding elections, but to ensure free and fair competitive post-war elections in our country,” Poroshenko’s team said.