Ես շնորհակալ եմ Մակրոնին. Զելենսկի
Ես շնորհակալ եմ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին նրա հստակ տեսլականի և խաղաղության հասնելու մեր համատեղ ջանքերի համար։ Այս մասին գրել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին սոցիալական ցանցերում։
Ինչպես գրում է Զելենսկին, «խաղաղությունը պետք է լինի իրական, ոչ թե միայն բառ, դա չի կարող նշանակել Ուկրաինայի կապիտուլյացիա կամ կազմալուծում»։
«Դա պետք է լինի արդար, հուսալի, երկարաժամկետ, և դրան կարելի է հասնել միայն ուժեղ և երկարաժամկետ անվտանգության երաշխիքներով՝ Ուկրաինայի, Եվրոպայի և ամբողջ աշխարհի համար։ Մենք մեծապես գնահատում ենք բոլորի ղեկավարությունն ու ջանքերը, ովքեր աջակցում են Ուկրաինային և ուժեղացնում Եվրոպայի պաշտպանական կարողությունները։ Մենք անհամբերությամբ սպասում ենք առաջիկա օրերին միասին աշխատելու խաղաղությանն ուղղված քայլերի ուղղությամբ»,- նշել է Վլադիմիր Զելենսկին։

I am grateful to Macron: Zelensky
I am grateful to French President Emmanuel Macron for his clear vision and joint efforts to achieve peace. Ukrainian President Volodymyr Zelensky wrote about this on social networks.
Zelensky writes, “Peace must be real, not just a word; it cannot mean the capitulation or disintegration of Ukraine.”
“It must be fair, reliable, and long-term, and this can only be achieved with strong and long-term security guarantees for Ukraine, Europe, and the whole world. We greatly appreciate the leadership and efforts of all those who support Ukraine and strengthen Europe’s defense capabilities. We look forward to working together in the coming days to take steps towards peace,” Volodymyr Zelensky noted.