Ես շնորհակալ եմ Մակրոնին. Զելենսկի
Ես շնորհակալ եմ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին նրա հստակ տեսլականի և խաղաղության հասնելու մեր համատեղ ջանքերի համար։ Այս մասին գրել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին սոցիալական ցանցերում։
Ինչպես գրում է Զելենսկին, «խաղաղությունը պետք է լինի իրական, ոչ թե միայն բառ, դա չի կարող նշանակել Ուկրաինայի կապիտուլյացիա կամ կազմալուծում»։
«Դա պետք է լինի արդար, հուսալի, երկարաժամկետ, և դրան կարելի է հասնել միայն ուժեղ և երկարաժամկետ անվտանգության երաշխիքներով՝ Ուկրաինայի, Եվրոպայի և ամբողջ աշխարհի համար։ Մենք մեծապես գնահատում ենք բոլորի ղեկավարությունն ու ջանքերը, ովքեր աջակցում են Ուկրաինային և ուժեղացնում Եվրոպայի պաշտպանական կարողությունները։ Մենք անհամբերությամբ սպասում ենք առաջիկա օրերին միասին աշխատելու խաղաղությանն ուղղված քայլերի ուղղությամբ»,- նշել է Վլադիմիր Զելենսկին։

Я благодарен Макрону. Зеленский
Я благодарен президенту Франции Эммануэлю Макрону за его четкое видение и наши совместные усилия по достижению мира. Об этом написал президент Украины Владимир Зеленский в социальных сетях.
Как отметил Зеленский, «мир должен быть настоящим, а не просто словом, он не может означать капитуляцию или распад Украины».
«Он должен быть справедливым, надежным, долгосрочным, и этого можно достичь только с помощью сильных и долгосрочных гарантий безопасности для Украины, Европы и всего мира. Мы высоко ценим лидерство и усилия всех, кто поддерживает Украину и укрепляет оборонные возможности Европы. Мы с нетерпением ждем совместной работы в ближайшие дни над шагами, направленными на достижение мира», — подчеркнул Владимир Зеленский.