Էրդողանի հրավերով Ալիևը կմեկնի Անկարա
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հրավերով Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը վաղը կմեկնի Անկարա։ Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի նախագահի աշխատակազմի հաղորդակցության բաժնի ղեկավար Ֆահրեթին Ալթունը։
«Բանակցությունների ընթացքում, որոնք տեղի կունենան նախագահականում, կքննարկվեն տարածաշրջանային և օրակարգային հարցեր։ Մտքերի փոխանակում տեղի կունենա այն քայլերի շուրջ, որոնք անհրաժեշտ է ձեռնարկել Թուրքիայի և Ադրբեջանի միջև եղբայրական հարաբերությունների հետագա ամրապնդման համար»,- ասել է նա։
Բացի այդ, այցի շրջանակներում տեղի կունենա Իգդիր-Նախիջևան գազատարի բացման արարողությունը, որի հիմքը դրվել է Ադրբեջանի և Թուրքիայի նախագահների կողմից 2020 թվականի սեպտեմբերի 2-ին։

Алиев посетит Анкару по приглашению Эрдогана
По приглашению президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана президент Азербайджана Ильхам Алиев завтра отправится в Анкару. Об этом заявил руководитель отдела коммуникаций администрации президента Турции Фахреттин Алтун.
«Во время переговоров, которые пройдут в президентском дворце, будут обсуждены региональные и актуальные вопросы повестки дня. Состоится обмен мнениями о шагах, которые необходимо предпринять для дальнейшего укрепления братских отношений между Турцией и Азербайджаном», — сказал он.
Кроме того, в рамках визита состоится церемония открытия газопровода Игдыр-Нахичеван, фундамент которого был заложен президентами Азербайджана и Турции 2 сентября 2020 года.