Թրամփը հայտնել է Զելենսկուց ստացած «կարևոր նամակի» մասին
ԱՄՆ նախագահը Կոնգրեսում հանդես է եկել ուղերձով։ Reuters-ի փոխանցմամբ, Թրամփի ուղերձն իր տևողությամբ ռեկորդային է եղել՝ 1 ժամ 40 րոպե։
Թրամփը հայտնել է, որ առավոտյան «կարևոր նամակ» է ստացել Ուկրաինայի նախագահ Զելենսկուց, որտեղ նա պատրաստակամություն է հայտնել ստորագրել հանքային ռեսուրսների և անվտանգության մասին համաձայնագիրը։
«Ես գնահատում եմ, որ նա ուղարկել է այս նամակը։ Միաժամանակ մենք լուրջ բանակցություններ ենք վարել Ռուսաստանի հետ և հստակ ազդանշաններ ստացել, որ նրանք ևս պատրաստ են խաղաղության»,- ասել է Թրամփը:

Trump reports 'important letter' from Zelensky
The US President delivered a message to Congress. According to Reuters, Trump's message was a record-breaking 1 hour and 40 minutes long.
Trump said that this morning he received a "significant letter" from Ukrainian President Zelensky, expressing his willingness to sign an agreement on mineral resources and security.
"I appreciate that he sent this letter. At the same time, we have been conducting serious negotiations with Russia and have received clear signals that they are also ready for peace," Trump said.