«Թրամփի և Զելենսկու բանակցությունների դուռը բաց է». Վենս
Դոնալդ Թրամփի և Վլադիմիր Զելենսկու բանակցությունների վերսկսման դուռը բաց է մնում, եթե Ուկրաինայի նախագահը պատրաստ է լրջորեն խոսել խաղաղության մասին․ Fox News-ին տված հարցազրույցում ասել է ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը:
«Նախագահ Թրամփը հստակ և հետևողականորեն հայտարարել է դրա մասին։ Իհարկե, դուռը բաց է այնքան ժամանակ, քանի դեռ Զելենսկին պատրաստ է լրջորեն խոսել խաղաղության մասին։ Չի կարելի գալ Օվալաձև աշխատասենյակ կամ որևէ այլ տեղ և հրաժարվել նույնիսկ քննարկել խաղաղ գործարքի մանրամասները»,-ասել է նա։
«Երբ նրանք ցանկանան խոսել խաղաղության մասին, ես կարծում եմ, որ նախագահ Թրամփը կլինի առաջինը, ով կվերցնի հեռախոսը»,- հավելել է Վենսը:

"The door is open for talks between Trump and Zelensky." Vance
US Vice President J.D. Vance said in an interview with Fox News that the door to resuming talks between Donald Trump and Volodymyr Zelensky remains open if the Ukrainian president is ready to talk seriously about peace.
"President Trump has made that clear and consistent. Of course, the door is open as long as Zelensky is ready to talk seriously about peace. You can't come to the Oval Office or anywhere else and refuse even to discuss the details of a peace deal," he said.
"When they want to talk about peace, President Trump will be the first to pick up the phone," Vance added.