Ավստրիան նոր կանցլեր ունի
Ավստրիայի նախագահ Ալեքսանդր վան դեր Բելենը այսօր ընդունել է կոալիցիա կազմած նոր կառավարության երդման արարողությունը։
Ավստրիայի նոր կանցլեր է դարձել Պահպանողական Ժողովրդական կուսակցության (ÖVP) առաջնորդ Քրիստիան Շթոքերը։
Ավելի վաղ Ավստրիայում երեք ցենտրիստական ​​կուսակցություններ հայտարարել էին, որ համաձայնության են եկել նոր կառավարություն ձևավորելու հարցում։
Նշենք, որ կոալիցիայի մաս են կազմել երեք ուժեր՝ Պահպանողական Ժողովրդական կուսակցությունը, ձախ կենտրոնամետ Սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցությունը և ազատական ​​Neos կուսակցությունը:
Հատկանշական է, որ ավստրիական ռուսամետ աջ պոպուլիստական ​​Ազատության կուսակցությունը հայտնվել է լուսանցքում՝ չնայած ընտրություններում ամենաշատ ձայները հավաքելուն։

Today, Austrian President Alexander Van der Bellen took the oath of office for the new coalition government.
Christian Stocker, leader of the Conservative People's Party (ÖVP), has become the new Chancellor of Austria.
Earlier, three centrist parties in Austria announced that they had agreed to form a new government.
It should be noted that the coalition includes three forces: the Conservative People's Party, the center-left Social Democratic Party, and the liberal Neos Party.
Notably, the Austrian pro-Russian right-wing populist Freedom Party appeared on the sidelines despite receiving the most votes in the elections.