Ուկրաինայում հայտնել են, որ մոտ ապագայում ընտրությունները քիչ հավանական են
Ուկրաինայում ութ միլիոն մարդ է բացակայում, ուստի մոտ ապագայում ընտրությունները քիչ հավանական են, դրա անվտանգությունն ապահովված չէ, և ենթակառուցվածքների մեծ մասը ոչնչացված է: Ըստ УНИАН գործակալության՝ դրա մասին հայտարարել է Ռադայի նախագահի առաջին տեղակալ Ալեքսանդր Կորնիենկոն։
«Անվտանգության երաշխիքների առաջին փորձությունը հետպատերազմյան այդ ընտրություններն են։ Առանց անվտանգության երաշխիքների, դրա վերաբերյալ անհնար է խոսել։ Եկեք նախ այդ հարցը լուծենք,- ասել է Կորնիենկոն։ -Բացի դրանից, Ուկրաինայում անհրաժեշտ է վերականգնել ընտրական ենթակառուցվածքը»։
«Նիկոլաևի շրջանում, ըստ իս, մոտ 500 ընտրատեղամաս ոչնչացվել է։ Խարկովում էլ՝ մի քանի հազար ընտրատեղամաս»,- նշել է նա։

Ukraine says elections unlikely in the near future
Eight million people are missing in Ukraine, so elections shortly are unlikely, their security is not ensured, and most of the infrastructure has been destroyed. According to the UNIAN agency, this was stated by the first deputy chairman of the Rada, Alexander Kornienko.
"The first test of security guarantees is these post-war elections. Without security guarantees, it is impossible to talk about them. Let's solve that issue first," Kornienko said. "In addition, restoring the electoral infrastructure in Ukraine is necessary."
"In my opinion, about 500 polling stations have been destroyed in the Mykolaiv region. In Kharkiv, several thousand polling stations," he noted.