Ջեյհուն Բայրամովը և Կայա Կալլասը քննարկել են տարածաշրջանային հարցեր
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հեռախոսազրույց է ունեցել Եվրամիության արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ, Եվրահանձնաժողովի փոխնախագահ Կայա Կալլասի հետ։ Այս մասին հայտնում է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը՝ ԱՊԱ գործակալությանը հղումով։
Քննարկվել են Ադրբեջան-ԵՄ հարաբերությունների ներկա վիճակը, հեռանկարները, ինչպես նաև տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգության հարցեր։
Կողմերն ընդգծել են երկկողմ համագործակցության մեծ ներուժը, քաղաքական երկխոսության ակտիվացման կարևորությունը, այդ թվում՝ օրակարգում առկա հարցերի առաջ մղման նպատակով փոխադարձ այցելությունների իրականացումը։

Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov spoke with the High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy, Vice President of the European Commission Kaja Kallas. The Azerbaijani Foreign Ministry reported this concerning the APA agency.
The current state and prospects of Azerbaijan-EU relations and regional and international security issues were discussed.
The parties emphasized the great potential of bilateral cooperation and the importance of activating political dialogue, including implementing mutual visits to advance the issues on the agenda.