Բրիտանիան պատրաստ է զորքեր և ավիացիա ուղարկել Ուկրաինա. Սթարմեր
Միացյալ Թագավորությունը պատրաստ է զորքեր և ավիացիա ուղարկել Ուկրաինայում խաղաղության համաձայնագրի ապահովման համար։ Նման հայտարարություն է արել Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Քիր Սթարմերը Սպիտակ տանը ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ հանդիպումից հետո:
«Միացյալ Թագավորությունը պատրաստ է զորքեր ուղարկել և ինքնաթիռները օդ բարձրացնել, որպեսզի աջակցի համաձայնագրին՝ աշխատելով մեր դաշնակիցների հետ, քանի որ դա միակ միջոցն է, որպեսզի խաղաղությունը շարունակվի։ Մենք պետք է ամեն ինչ ճիշտ անենք։ Մենք պետք է նվաճենք խաղաղությունը։ Չի կարող լինել խաղաղություն, որը խրախուսում է ագրեսորին: Պատմությունը պետք է լինի խաղաղարարի, այլ ոչ թե զավթիչի կողմը», – ընդգծել է նա։
Բացի այդ, Սթարմերը հայտարարել է, որ Միացյալ Թագավորությունը մեծ ռազմական օգնություն է պատրաստում Ուկրաինայի համար: Նրա մասին կտեղեկացվի ավելի ուշ։
Նրա խոսքով՝ մարտի 2-ին Բրիտանիան կընդունի 18 երկրի ղեկավարների՝ Ուկրաինայի հարցով հետագա բանակցությունները քննարկելու համար:

Britain is ready to send troops and aircraft to Ukraine. Starmer
The United Kingdom is ready to send troops and aircraft to secure a peace agreement in Ukraine. British Prime Minister Keir Starmer announced this after meeting US President Donald Trump at the White House.
“The United Kingdom is ready to send troops and take planes to the air to support the agreement, working with our allies, because it is the only way for peace to continue. We must do everything right. We must win peace. There can be no peace that encourages the aggressor. History must be on the side of the peacemaker, not the occupier,” he stressed.
In addition, Starmer announced that the United Kingdom is preparing to provide large-scale military assistance to Ukraine. He will be informed about this later.
According to him, on March 2, Britain will host the leaders of 18 countries to discuss further negotiations on the Ukrainian issue.