Հյուսիսային Կորեան նոր ուժեր է ուղարկել Ռուսաստան
Հարավային Կորեայի հետախուզական գործակալությունը հայտնել է, որ Հյուսիսային Կորեան, ամենայն հավանականությամբ, լրացուցիչ զորքեր է ուղարկել Ռուսաստան այն բանից հետո, երբ ռուս-ուկրաինական ճակատում տեղակայված նրա զորքը ծանր կորուստներ է կրել:
Ազգային հետախուզական հակիրճ հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ փորձում են պարզել, թե Հյուսիսային Կորեան ինչքան զորք է ուղարկել Ռուսաստան:
NIS-ը նաև պարզել է, որ Հյուսիսային Կորեայի զորքերը տեղափոխվել են Ռուսաստանի Կուրսկի մարզի ռազմաճակատներ փետրվարի առաջին շաբաթվա ընթացքում՝ տարածքից ժամանակավոր դուրսբերման մասին հաղորդագրությունից հետո:
Նշենք, որ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին փետրվարի 7-ի իր ուղերձում հաստատել էր ուկրաինական զորքերի նոր հարձակումը Կուրսկում և հայտարարել, որ Հյուսիսային Կորեայի զորքերն այնտեղ կռվում են ռուսական զորքերի հետ միասին:

South Korea's spy agency said North Korea has likely sent additional troops to Russia after its troops on the Russian-Ukrainian front suffered heavy losses.
The National Intelligence Service said in a brief statement that it is trying to determine how many troops North Korea has sent to Russia.
The NIS also found that North Korean troops moved to the front lines in Russia's Kursk region in the first week of February after reports of a temporary withdrawal from the area.
It should be noted that Ukrainian President Volodymyr Zelensky confirmed a new offensive by Ukrainian troops in Kursk in his February 7 address and announced that North Korean troops were fighting there alongside Russian troops.