Թուրքիան պատրաստ է մասնակցել Ուկրաինայի վերականգնմանը. Türkiye
Ուկրաինան արագացնում է վերականգնողական աշխատանքները և ներգրավում թուրքական ընկերություններին։ Այս մասին հաղորդում է Türkiye պարբերականը։
Կիևը թուրքական կողմին արդեն ներկայացրել է նախագծերի դոսյե, որոնց մի մասի համար մրցույթները կհայտարարվեն ապրիլ-մայիս ամիսներին, իսկ դրանց իրականացումը նախատեսված է այս տարի:
Ընդհանուր առմամբ, 2025 թվականին մեկնարկում են մաքսակետերի թարմացման, ավտոմայրուղիների կառուցման և վճարովի ճանապարհների համակարգի ստեղծման մրցույթները։ Ցանկում ներառվել են նաև էներգետիկան, էներգաարդյունավետությունը, սոցիալական բնակարանները և ջրամատակարարումը:
Ավելի վաղ Էրդողանը Զելենսկու հետ հանդիպման ժամանակ հաստատել էր, որ թուրքական ընկերությունները պատրաստ են օգնել պատերազմից հետո երկրի վերականգնմանը:

Turkey is ready to participate in the reconstruction of Ukraine. Türkiye
The Türkiye newspaper reports that Ukraine is accelerating reconstruction work and involving Turkish companies.
Kyiv has already presented the Turkish side with a dossier of projects, some of which will be announced in April-May. Their implementation is planned for this year.
In general, tenders for the modernization of customs checkpoints, the construction of highways, and the creation of a toll road system will be launched in 2025. The list also includes energy, energy efficiency, social housing, and water supply information.
Earlier, during a meeting with Zelensky, Erdogan confirmed that Turkish companies are ready to help the country rebuild after the war.