Մակրոնը Թրամփին առաջարկելու է եվրոպական ուժեր ուղարկել Ուկրաինա
Politico-ի փոխանցմամբ՝ Ֆրանսիայի նախագահը մտադիր է Թրամփին ներկայացնել Ուկրաինայում մոտ 30 հազարանոց եվրոպական զորք տեղակայելու նախաձեռնությունը։ Առաքելությունում առաջատար դերը պետք է կատարեն Ֆրանսիան և Մեծ Բրիտանիան։
Այսկերպ Փարիզը փորձում է հերքել Եվրոպայի թուլության մասին պնդումները և ցույց տալ, որ տարածաշրջանի երկրներն ունեն հակամարտության կարգավորման իրենց տեսլականը:
Ֆրանսիացի դիվանագետները նաև հույս ունեն, որ Մակրոնը կարող է Թրամփին համոզել Եվրոպայի հետ առևտրային կապերի պահպանման կարևորությունն ու նրա անվտանգության պահպանման անհրաժեշտությունը՝ ելնելով Միացյալ Նահանգների շահերից:

Macron to propose to Trump sending European forces to Ukraine
According to Politico, the French president intends to present Trump with the initiative to deploy about 30,000 European troops in Ukraine. France and Great Britain should lead the mission.
In this way, Paris is trying to refute allegations of European weakness and show that the region's countries have their visions for resolving the conflict.
French diplomats also hope that Macron can convince Trump of the importance of maintaining trade ties with Europe and the need to maintain its security based on the interests of the United States.