Վրաստանի խորհրդարանը պատճենել է ամերիկյան FARA-ն
Վրաստանի խորհրդարանը գրանցել է օտարերկրյա գործակալների մասին նոր օրենքը. այն ԱՄՆ- ում գործող FARA օրենքի ճշգրիտ պատճենն է:
«Էությունն այն է, որ ներկայացված է ամերիկյան FARA -ի թարգմանությունը՝ ընդհուպ յուրաքանչյուր բառով, կետ ու ստորակետով», - հայտնել է խորհրդարանի խոսնակ Շալվա Պապուաշվիլին:
Վրաստանի խորհրդարանն ավելի վաղ ընդունել էր օրենքի իր տարբերակը, որն ավելի քիչ էր նման ամերիկյան տարբերակին, բայց դա չբավարարեց ընդդիմությանը: Պետական տարբերակը նախատեսում է օտարերկրյա գործակալի կարգավիճակ նույնիսկ արտերկրից հովանավորվող ֆիզիկական անձանց համար:

Georgian Parliament copied American FARA
The Georgian parliament has registered a new law on foreign agents, an exact copy of the US FARA law.
“The essence is that the translation of the American FARA is presented down to every word, period, and comma,” said parliament speaker Shalva Papuashvili.
The Georgian parliament had earlier adopted its version of the law, which was less similar to the American version, but this did not satisfy the opposition. The state version provides for the status of foreign agents, even for individuals sponsored from abroad.