Մայիսի 9-ին Մոսկվայում սպասվում է բարձրաստիճան հյուր՝ ի դեմս Թրամփի․ Le Pointe
Մայիսի 9-ին մոսկովյան տրիբունաներում սպասվում է բարձրաստիճան հյուր՝ ի դեմս ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի, հայտնում է Le Pointe-ը՝ վկայակոչելով իր աղբյուրներին։
«Ի՞նչ հաղթանակ կտոնեն Վլադիմիր Պուտինն ու Դոնալդ Թրամփը մայիսի 9-ին։ Ոչ այնքան դաշնակիցները 1945-ին, որքան նրանց ընդհանուր համաձայնությունը Ուկրաինայի վերաբերյալ խաղաղ բանակցություններում, որոնք, ըստ ԱՄՆ բանագնաց Քելոգի պլանի, ավարտվելու են մայիսի 9-ին։
Եթե ​​ամեն ինչ լավ ընթանա նրանց և նրանց ընդհանուր ծրագրի համար, ապա մայիսի 9-ը կլինի նրանց հաղթանակի օրը, առաջին հերթին՝ Պուտինի»,- գրում է կայքը:

In the name of Trump, a high-ranking guest is expected in Moscow on May 9. Le Pointe
Le Pointe reports, citing its sources, that on May 9, US President Donald Trump is expected to be a high-ranking guest on the Moscow stands.
"What victory will Vladimir Putin and Donald Trump celebrate on May 9? Not so much the allies in 1945, but their standard agreement in the peace talks on Ukraine, which, according to the US envoy Kellogg's plan, will end on May 9.
If everything goes well for them and their standard plan, then May 9 will be their victory day, first of all Putin's," the website writes.