«Իրանը Ադրբեջանի հետ ընդհանուր շահեր ունի». Ղալիբաֆը՝ Ալիևին
Նա ընդգծել է նաև Հյուսիս-հարավ միջանցքի կարևորությունը և ասել, որ Ադրբեջանը միջոցներ է ձեռնարկում միջանցքի իր հատվածով բեռնահոսքն ավելացնելու համար։
Հանդիպմանն Ալիևը նշել է «3+3» ձևաչափի կարևորությունը և ասել, որ տարածաշրջանային խնդիրները պետք է լուծվեն տարածաշրջանի երկրների կողմից՝ առանց արտաքին ուժերի միջամտության։
Ղալիբաֆն էլ, իր հերթին, նշել է, որ Իրանը Ադրբեջանի հետ ընդհանուր շահեր ունի տարածաշրջանային կայունության ապահովման հարցում, և Թեհրանը սատարում է տարածաշրջանի երկրների կողմից խնդիրների լուծման մոտեցումը։
Ղալիբաֆն ընդգծել է «3+3» ձևաչափի կարևորությունը, ինչպես նաև նշել է միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում Ադրբեջանի և Իրանի սերտ համագործակցությունն ու փոխաջակցությունը։

"Iran has common interests with Azerbaijan." Ghalibaf to Aliyev
He also stressed the importance of the North-South Corridor and said that Azerbaijan is taking measures to increase cargo traffic through its section of the corridor.
During the meeting, Aliyev noted the importance of the "3+3" format and said that the region's countries should resolve regional issues without the intervention of external forces.
Ghalibaf, in turn, noted that Iran and Azerbaijan have common interests in ensuring regional stability, and Tehran supports the approach of the region's countries to resolving issues.
Ghalibaf stressed the importance of the "3+3" format and noted the close cooperation and mutual support between Azerbaijan and Iran within the framework of international organizations.