Կրեմլում մտահոգված են Սթարմերի առաջարկից
Կրեմլը ուշադիր հետևում է Ուկրաինայում զորք տեղակայելու՝ Եվրոպայի ծրագրերի մասին հաղորդագրություններին․ դրանք անհանգստություն են առաջացնում։ Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել Է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը՝ նշելով, որ այդ մասին հայտարարությունները երբեմն հակասական են։
Ավելի վաղ բրիտանական The Telegraph-ը, վկայակոչելով արևմտյան պաշտոնյաներին, հայտնել էր, որ Սթարմերն առաջիկայում մտադիր է Վաշինգտոնին առաջարկել Ուկրաինայում տեղակայել 30 հազարանոց եվրոպական զորք:
«Մենք ուշադիր հետևում ենք եվրոպացիների՝ երբեմն հակասական պաշտոնական հայտարարություններին այս հարցում: Սա մեզ մտահոգում է, որովհետև խոսքը ՆԱՏՕ-ի երկրների կողմից հնարավոր ռազմական կոնտինգենտ ուղարկելու մասի էն», - ասել Է Կրեմլի ներկայացուցիչը։

Kremlin concerned about Starmer's proposal
The Kremlin closely follows reports of Europe's plans to deploy troops in Ukraine: they cause concern. Russian President Dmitry Peskov's press secretary stated this at a briefing, noting that the statements on this matter are sometimes contradictory.
The British The Telegraph, citing Western officials, reported that Starmer intends to propose to Washington shortly to deploy 30 thousand European troops in Ukraine.
"We are closely following the sometimes contradictory official statements of the Europeans on this issue. This concerns us because we are discussing the possible sending of a military contingent by NATO countries," the Kremlin representative said.