«Զելենսկին սխալ միջոց է ընտրել»․ ԱՄՆ փոխնախագահ
Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին սխալ միջոց է ընտրել ԱՄՆ նոր վարչակազմի հետ հարաբերվելու, երբ փորձում է փոխել նախագահ Թրամփի կարծիքը՝ նրան հրապարակավ վատաբանելով, հայտարարել է ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը։
Նրա խոսքով՝ Զելենսկին վերջին 3 տարում վատ խորհուրդներ է ստացել ԱՄՆ-ի նոր վարչակազմի հետ փոխգործակցության վերաբերյալ։
«Մենք, անշուշտ, սատարում ենք ուկրաինացի ժողովրդին, հիանում ենք նրա զինվորների խիզախությամբ, բայց ակնհայտ է, որ այս հակամարտությունը պետք է շուտափույթ ավարտվի։ Դա ԱՄՆ նախագահի քաղաքականությունն է, և այն հիմնված է ոչ թե ռուսական ապատեղեկատվության վրա, այլ Թրամփը վաղուց է ձևավորել իր հստակ աշխարհաքաղաքական տեսլականը»,- ընդգծել է ԱՄՆ փոխնախագահը։

US Vice President J.D. Vance said Ukrainian President Volodymyr Zelensky has chosen the wrong way to interact with the new US administration when he tries to change President Trump's mind by publicly criticizing him.
According to him, Zelensky has received bad advice on interacting with the new US administration over the past three years.
"We certainly support the Ukrainian people; we admire the courage of their soldiers, but this conflict must end as soon as possible. This is the policy of the US president, and it is not based on Russian disinformation, but Trump has long formed his clear geopolitical vision," the US Vice President emphasized.