«Պատերազմն արժեցել է 320 մլրդ, որից 120 մլրդ վճարել են ուկրաինացիները». Զելենսկի
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ  պատերազմն Ուկրաինայի համար արժեցել է 320 միլիարդ դոլար, որից ուկրաինացիները վճարել են 120 միլիարդ դոլարը, իսկ ԱՄՆ-ն և Եվրոպան՝ 200 միլիարդ դոլարը։
«Կարծում եմ՝ մենք պետք է խոսենք օգնություն մասին: Մենք ունենք բացարձակ թվեր: Պատերազմն արժեցել է 320 միլիարդ: 120 միլիարդը մենք ենք վճարել՝ Ուկրաինայի ժողովուրդը, 200 միլիարդը՝ ԱՄՆ-ն և ԵՄ-ը: Խոսքը զենքի մասին է, այս 320 միլիարդը զենքի փաթեթի գինն է»,- հայտարարել է նախագահը։
Զելենսկին նաև խոսել է ԱՄՆ կողմից հատկացված օգնության մասին։
«ԱՄՆ-ն մեզ տվել է մոտ 67 միլիարդ դոլարի զենք և 31 միլիարդ դոլարի բյուջետային աջակցություն։ Դա հաստատ 500 միլիարդ դոլար չէ․ դա լուրջ խոսակցություն չէ» ,- ընդգծել է Զելենսկին։

"The war cost 320 billion, of which Ukrainians paid 120 billion." Zelensky
Ukrainian President Volodymyr Zelensky has announced that the war cost Ukraine $320 billion, of which Ukrainians paid $120 billion, and the United States and Europe $200 billion.
“I think we should talk about aid. We have absolute figures. The war cost $320 billion. We paid $120 billion to the people of Ukraine and $200 billion to the United States and the EU. We are talking about weapons; this $320 billion is the price of the weapons package,” the president said.
Zelensky also spoke about the aid provided by the United States.
“The United States gave us about $67 billion in weapons and $31 billion in budget support. This is not $500 billion. This is not serious talk,” Zelensky emphasized.