Մակրոնը երկրորդ գագաթնաժողովն է հրավիրել
Այս հանդիպումը նախատեսված է այսօր․ գրում է Reuters-ը։ Այդ նպատակով Փարիզ են հրավիրվել նաև եվրոպական երկրների ներկայացուցիչներ, որոնք ներկա չեն եղել առաջին գագաթնաժողովին։ Հանդիպմանը հրավիրվել է նաև Կանադան։
Գործակալությունը հայտնում է, որ հրավիրվածների թվում են Նորվեգիան, Կանադան, Բալթյան երկրները, Չեխիան, Հունաստանը, Ֆինլանդիան, Ռումինիան, Շվեդիան և Բելգիան։ Հնարավոր է, որ որոշ երկրներ միանան գագաթնաժողովին տեսակոնֆերանսի ձևաչափով։
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 17-ի արտակարգ գագաթնաժողովին մասնակցել են ԵՄ խոշորագույն պետությունների և Մեծ Բրիտանիայի ղեկավարները՝ ընդհանուր ութ երկիր, ինչպես նաև ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը և Եվրամիության ղեկավարությունը։

Macron convenes second summit
Reuters writes that this meeting is scheduled for today. For this purpose, representatives of European countries who were not present at the first summit have also been invited to Paris. Canada has also been invited to the meeting.
The agency reports that Norway, Canada, the Baltic states, the Czech Republic, Greece, Finland, Romania, Sweden, and Belgium are among the invitees. Some countries may join the summit via videoconference.
Recall that the extraordinary summit on February 17 was attended by the leaders of the largest EU states and Great Britain - a total of eight countries, as well as the NATO Secretary General and the leadership of the European Union.