«Պատմական քայլ՝ խաղաղության ճանապարհին»․ Սպիտակ տան խոսնակ
Էր Ռիադում ԱՄՆ-Ռուսաստան բանակցություններն առաջին, բայց «պատմական քայլ» էին Ուկրաինայում խաղաղության հաստատման ճանապարհին։ Այս մասին Fox News-ի եթերում հայտարարել է Սպիտակ տան խոսնակ Քերոլայն Լևիտը։
«Սա իսկապես պատմական քայլ է դեպի խաղաղություն՝ Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև հակամարտությունում»,- ասաց նա՝ ընդգծելով, որ ամերիկյան վարչակազմը կապի մեջ է Ուկրաինայի ղեկավարության, ինչպես նաև եվրոպացի դաշնակիցների հետ՝ ձգտելով «լսել բոլոր կողմերի տեսակետները»։
Նրա խոսքով՝ գործարքի շուրջ բանակցություններ վարելու և խնդիրը լուծելու համար պետք է խոսել հակամարտության երկու կողմի հետ:

«Исторический шаг на пути к миру». Пресс-секретарь Белого дома
Переговоры между США и Россией в Эр-Рияде стали первым, но «историческим шагом» на пути к миру на Украине. Об этом заявила пресс-секретарь Белого дома Кэролайн Левитт в эфире Fox News.
«Это действительно исторический шаг к миру в конфликте между Россией и Украиной», — сказала она, подчеркнув, что американская администрация находится в контакте с украинским руководством, а также с европейскими союзниками, стремясь «услышать мнения всех сторон».
По ее словам, для достижения соглашения и решения проблемы необходимо поговорить с обеими сторонами конфликта.