«Պատմական քայլ՝ խաղաղության ճանապարհին»․ Սպիտակ տան խոսնակ
Էր Ռիադում ԱՄՆ-Ռուսաստան բանակցություններն առաջին, բայց «պատմական քայլ» էին Ուկրաինայում խաղաղության հաստատման ճանապարհին։ Այս մասին Fox News-ի եթերում հայտարարել է Սպիտակ տան խոսնակ Քերոլայն Լևիտը։
«Սա իսկապես պատմական քայլ է դեպի խաղաղություն՝ Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև հակամարտությունում»,- ասաց նա՝ ընդգծելով, որ ամերիկյան վարչակազմը կապի մեջ է Ուկրաինայի ղեկավարության, ինչպես նաև եվրոպացի դաշնակիցների հետ՝ ձգտելով «լսել բոլոր կողմերի տեսակետները»։
Նրա խոսքով՝ գործարքի շուրջ բանակցություններ վարելու և խնդիրը լուծելու համար պետք է խոսել հակամարտության երկու կողմի հետ:

"Historic step on the path to peace." White House spokeswoman
White House spokeswoman Caroline Levitt said on Fox News that the US-Russia talks in Riyadh were the first but a “historic step” to peace in Ukraine.
“This is truly a historic step towards peace in the conflict between Russia and Ukraine,” she said, emphasizing that the US administration is in contact with the Ukrainian leadership and European allies, seeking to “hear the views of all sides.”
According to her, talking to both sides of the conflict is necessary to negotiate a deal and resolve the issue.