Ուկրաինայի հարցով առանձին թիմեր կբանակցեն
Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի պատվիրակությունները բանակցությունների ընթացքում ներկայացրել են իրենց սկզբունքային դիրքորոշումները ուկրաինական կարգավորման վերաբերյալ և պայմանավորվել, որ այդ թեմայով բանակցողների առանձին թիմեր կապ կհաստատեն: Այս մասին հայտնել Է ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը։
«Մենք քննարկել ենք, ներկայացրել մեր սկզբունքային մոտեցումները և պայմանավորվել, որ այդ թեմայով բանակցողների առանձին թիմեր, երբ գա ժամանակը, շփման մեջ կմտնեն», - ասել է նա։
«Ամերիկացիները կնշանակեն իրենց ներկայացուցիչներին, մենք՝ մեր ներկայացուցիչներին, և հետո, հավանաբար, աշխատանքը կընթանա», - հավելել Է Ուշակովը՝ նշելով, որ դեռ պարզ չէ կազմը:

Separate teams will negotiate on Ukraine issue
During the negotiations, the Russian and US delegations presented their principled positions on the Ukrainian settlement and agreed that separate teams of negotiators on this issue would establish contact. The Russian presidential aide Yuri Ushakov reported this.
“We discussed, presented our principled approaches, and agreed that separate teams of negotiators on this issue would establish contact when the time comes,” he said.
“The Americans will appoint their representatives, we will appoint our representatives, and then, probably, the work will proceed,” Ushakov added, noting that the composition is unclear.