Ուկրաինայի պատվիրակությունը ժամանել է Էր Ռիադ
Ուկրաինայի կառավարության պատվիրակությունն աշխատանքային այցով ժամանել Է Սաուդյան Արաբիա: Այս մասին հայտնել Է Ուկրաինայի էկոնոմիկայի նախարար Յուլիա Սվիրիդենկոն։
Ուկրաինայի ներկայացուցիչներն արդեն հանդիպել են տեղի գործարարների հետ և նրանց ցույց տվել նախագծեր էներգետիկայի, գյուղատնտեսության և ենթակառուցվածքների ոլորտներում:
Սվիրիդենկոն նշել է, որ առաջիկա օրերին տասնյակ հանդիպումներ կլինեն նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու այցը Սաուդյան Արաբիա նախապատրաստելու համար:
«Պատրաստում ենք տարածաշրջանի երկրների հետ կարևոր տնտեսական պայմանագրերի ստորագրում»,- գրել է Սվիրիդենկոն Ֆեյսբուքի իր էջում:

Ukrainian delegation arrives in Riyadh
Ukrainian Economy Minister Yulia Sviridenko announced that a Ukrainian government delegation has arrived in Saudi Arabia on a working visit.
Ukrainian representatives have already met with local business people and shown them energy, agriculture, and infrastructure projects.
Sviridenko noted that dozens of meetings will be held in the coming days to prepare for President Volodymyr Zelensky’s visit to Saudi Arabia.
“We are preparing to sign important economic agreements with countries in the region,” Sviridenko wrote on her Facebook page.