Գախարիային, Մյունխենից ժամանելուց հետո, ձվերով հարվածել են
Վրաստանի նախկին վարչապետ, «Գախարիան Վրաստանի համար» ընդդիմադիր կուսակցության առաջնորդ Գիորգի Գախարիային Թբիլիսիի օդանավակայանում ձվերով հարվածներ են հասցրել։
Քաղաքական գործիչը վերադառնալիս է եղել Գերմանիայից, որտեղ մասնակցել է Մյունխենի անվտանգության համաժողովի պանելային քննարկումներին։ Նշենք, որ համաժողովին ներկա չեն եղել կառավարության ներկայացուցիչները։
Գախարիայի հետ օդանավակայանում հարվածների տակ է հայտնվել Գերմանիայում Վրաստանի նախկին դեսպան Էլգուջա Խոկրիշվիլին։
«Հանուն Վրաստանի» կուսակցությունը հայտարարել է, որ հարձակվողները «Վրացական երազանքի հիստերիկ խումբն» է եղել, և որ ոստիկանությունը ոչինչ չի արել:

Гахарию забросали яйцами после прибытия из Мюнхена
Бывшего премьер-министра Грузии, лидера оппозиционной партии «Гахария – За Грузию» Георгия Гахарию забросали яйцами в аэропорту Тбилиси.
Политик возвращался из Германии, где участвовал в панельных дискуссиях на Мюнхенской конференции по безопасности. Отметим, что представители правительства на конференции не присутствовали.
Вместе с Гахарией в аэропорту нападению подвергся и бывший посол Грузии в Германии Элгуджа Хокришвили.
Партия «За Грузию» заявила, что нападавшие являются «истерической группой партии „Грузинская мечта“» и что полиция ничего не предприняла.