«Զելենսկին և Պուտինը պետք է ուղիղ բանակցություններ վարեն». Քելոգ
«Զելենսկին և Պուտինը պետք է ուղիղ բանակցություններ վարեն»․ Մյունխենի համաժողովից առաջ հայտարարել է Թրամփի հատուկ ներկայացուցիչ Քիթ Քելոգը։
Նա հավելել է, որ Պուտինի փաստարկները նախագահ Զելենսկու իբր «ոչ լեգիտիմության» մասին, ինչի պատճառով նա չի ցանկանում խոսել նրա հետ, չեն աշխատում, և նրանք պետք է հանդիպեն։
Քելլոգը նաև հերքել է լուրերն այն մասին, որ Թրամփն, իբր, միայն Պուտինի հետ է պայմանավորվածություններ ուզում։ Նա ընդգծել է, որ երեք կողմերը անպայման պետք է խոսեն միմյանց հետ, հատկապես՝ Ուկրաինան և Ռուսաստանը:
«Բայց դա չի ստացվի: Նրանք (Զելենսկին և Պուտինը) պետք է ուղիղ բանակցություններ վարեն: Երկու կողմն էլ պետք է ինչ-որ բանից հրաժարվի»,- ասել է Քելոգը:

“Zelensky and Putin should have direct talks,” Trump’s special envoy Keith Kellogg said ahead of the Munich conference.
He added that Putin’s arguments about President Zelensky’s alleged “illegitimateness” for not wanting to talk to him are not working, and they should meet.
Kellogg also denied reports that Trump allegedly only wants to make deals with Putin. He stressed that the three sides, especially Ukraine and Russia, must talk to each other.
“But that’s not going to work. They (Zelensky and Putin) have to have direct talks. Both sides have to give up something,” Kellogg said.