«Ուկրաինան չի ընդունի ցանկացած երկկողմ բանակցություն՝ առանց Կիևի մասնակցության». Զելենսկի
Ուկրաինայի նախագահը, մեկնաբանելով Թրամփի երեկվա զանգերի հաջորդականությունը, նշել է, որ դա չի ընկալում որպես առաջնահերթություն, թեև դա կարող է այնքան էլ հաճելի չլինել․
«Զանգերը՝ զանգեր։ Ես ամեն ինչ հասկանում եմ, բայց հանդիպումները մեզ համար առաջնահերթություն են։ Ուկրաինա-Ամերիկա հանդիպումներից ու Պուտինին կանգնեցնելու պլանի մշակումից հետո արդարացի կլինի խոսել ռուսների հետ», - ասել է նա։
Նա նաև կարևորել է, որ բանակցությունների սեղանի շուրջ լինեն նաև եվրոպացի գործընկերները, քանի որ նրանց օգնությունը երկրին նույնպես զգալի է:

"Ukraine will not accept any bilateral negotiations without the participation of Kyiv." Zelensky
The Ukrainian president, commenting on the sequence of Trump's calls yesterday, noted that he does not perceive it as a priority, although it may not be enjoyable:
"Calls are calls. I understand everything, but meetings are a priority for us. After the Ukraine-America meetings and the development of a plan to stop Putin, it would be fair to talk to the Russians," he said.
He also emphasized the importance of having European partners at the negotiating table since their assistance to the country is also significant.