«Թուրքիան կշարունակի ձգտել պաղեստինյան պետության ստեղծմանը». Էրդողան
Թուրքիան կշարունակի համբերատար պայքարել Պաղեստինի անկախ պետության ստեղծման համար՝ 1967թ․ սահմաններով և Արևելյան Երուսաղեմ մայրաքաղաքով․ այս մասին Իսլամաբադում Պակիստանի վարչապետ Շահբազ Շարիֆի հետ համատեղ ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանը։
Թուրքիայի ղեկավարը կրկին սուր քննադատության է ենթարկել Գազայի հատվածից փախստականներին արաբական երկրներում վերաբնակեցնելու ծրագրերը․
«Մենք պետք է ամրապնդենք մեր վճռական դիրքորոշումը Գազայի բնակիչներին իրենց հայրենիքից վտարելու անօրինական նախաձեռնությունների դեմ»,- ընդգծել է նա։

"Turkey will continue to strive for the establishment of a Palestinian state." Erdogan
Turkey will continue to patiently fight for the establishment of an independent Palestinian state with the 1967 borders and East Jerusalem as its capital, Turkish President Recep Tayyip Erdogan said during a joint press conference with Pakistani Prime Minister Shahbaz Sharif in Islamabad.
The Turkish leader again sharply criticized plans to resettle refugees from the Gaza Strip in Arab countries.
“We must strengthen our firm stance against illegal initiatives to expel the residents of Gaza from their homeland,” he stressed.